Opakowania spożywcze Supravis to coś więcej niż tylko atrakcyjny wygląd produktu

Postępy w technologii pakowania umożliwiają dzisiaj na zabezpieczanie żywności ekonomicznymi i uniwersalnymi rozwiązaniami. Każdy produkt spożywczy wymaga nie tylko odpowiedniej ochrony przed uszkodzeniami, ale również wyeliminowania ryzyka pogorszenia jego właściwości odżywczych, smakowych oraz aromatycznych. Właśnie dlatego opakowania spożywcze muszą charakteryzować się odpowiednimi właściwościami.

Optymalna ochrona żywności

Opakowania spożywcze (barierowe) chronią zawartość przed wpływem czynników zewnętrznych, przedłużają okres przydatności produktu do spożycia. Opakowania barierowe są przede wszystkim odporne na uszkodzenia oraz skutecznie zabezpieczają artykuły spożywcze przed zewnętrzną penetracją. Ponadto stanowią idealną barierę dla gazów, w tym tlenu, który często jest przyczyną psucia się żywności.

Opakowania spożywcze to nie tylko estetyczny wygląd produktu, ale również skuteczny sposób na zatrzymanie smaku i aromatu żywności przez długi czas przechowywania. Co więcej, ich wewnętrzna warstwa blokuje dostęp zapachów pochodzących z zewnątrz, które mogłyby przeniknąć w strukturę produktu. Niejednokrotnie opakowania barierowe wyposażone są w specjalne filtry UV, które uniemożliwiają wnikanie promieniowania słonecznego w zapakowany produkt, chroniąc jego właściwości.

Opakowania spożywcze zabezpieczają produkty żywnościowe przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, które mogą doprowadzać do ich zepsucia. Ułatwiają również transport oraz przechowywanie pożywienia.

Opakowania spożywcze Supravis to między innymi:

  • opakowania na chleb,
  • opakowania na bułki,
  • opakowania na mrożonki,
  • opakowania na dania gotowe.

Opakowania spożywcze przyjazne środowisku i zdrowiu człowieka

Opakowania produkowane na potrzeby przemysłu spożywczego gwarantują świeżość oraz higieniczność wyrobów. Wygodne opakowania spożywcze to również atrakcyjny wygląd, wysoka ergonomia oraz sprawdzone właściwości barierowe.

Opakowania barierowe są gotowe do recyklingu zgodnie z normami Plastic Recyclers Europe (PRE) oraz Association of Plastics Recyclers (APR). Takie parametry opakowania mają znaczenie nie tylko dla środowiskowa naturalnego, ale także są istotne ze względów wizerunkowych firmy Supravis.

Artykuł sponsorowany

O autorze
Web Developer

Admin

Cześć, wrzucam tu czasem jakieś artykuły z informacjami. Czasem mogą się pojawić jakieś artykuły sponsorowane.

Komentarze

0 komentarzy Napisz własny komentarz

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zostaw swoją odpowiedź

Możesz też polubić